POJĎME UŽ POTŘETÍ SOUTĚŽIT O NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TEXTY VĚNOVANÉ UKRAJINĚ!

Vyhlášení prvního ročníku soutěže reportáží o Ukrajině jsme v roce 2019 uvedli větou: „Víme toho všichni o Ukrajině příliš málo a musíme se stále učit“. To samozřejmě platí i dnes, o dva roky později. Myslíme si ale, že jsme všichni v mezičase aspoň několik kroků směrem k lepšímu poznání Ukrajiny udělali. Rozhodně v tom chceme pokračovat, a proto vyhlašujeme už třetí ročník soutěže

O nejhezčí a nejzajímavější text věnovaný Ukrajině

Logo soutěžeDůsledky pandemie COVID-19, která od loňského roku až do současné doby opakovaně zasahovala svět, turistice evidentně nepřály. Nevíme v tuto chvíli, jak přesně se vyvine situace v letních měsících, byť bychom si všichni zlepšení situace a turistických možností přáli. Není tedy jisté ani to, zda nám o zážitcích z letošních cest bude moci napsat dostatečně velký počet čtenářů. I proto jsme tématiku letošního ročníku rozšířili na dva různé, vzájemně se doplňující okruhy

  1. Vyprávění o zážitcích a objevech, spojených s cestami na Ukrajinu a po Ukrajině, a to i z předešlých let. Se vzpomínkami na města nebo místa v rodné zemi se s našimi čtenáři mohou podělit třeba i autoři s ukrajinskými kořeny.
  2. Kratší, ale objevné eseje o městech a místech Ukrajiny a s nimi spojených osobnostech či událostech, které by zaujaly naše čtenáře. Příspěvky nemusejí být vázány jen na cestování, ale mohou vycházet ze studia či znalosti ukrajinské tematiky. Uvítáme i příběhy Ukrajinců či jejich předků, které osud zavál do naší země.

Vloni bohužel nebylo možné uskutečnit veřejné setkání autorů vítězných prací v budově velvyslanectví Ukrajiny v Praze ani jinde. Ať už to bude letos jakkoli, výsledky soutěže opět vyhlásíme a texty oceněné porotou postupně zveřejníme na našich webových stránkách. 

Pravidla a podmínky pro přijetí textů do soutěže
  1. Texty musí být v češtině nebo ve slovenštině, ve výjimečných případech (výrazná kvalita textu) přijmeme i texty v ukrajinštině. 
  2. Volba obsahu a žánru (reportáž či esej) je na autorech. Text by měl být živý a obsahovat zajímavé informace i zjištění. Výsledkem má být obohacení znalosti čtenářů našich stránek o Ukrajině. 
  3. Minimální délka textu je 5 000 znaků včetně mezer. Maximální hranice není stanovena. Zvažte sami, jak dlouhý text chtějí či budou ochotni čtenáři číst.
  4. Článek musejí doprovázet nejméně tři fotografie, vítána bude i mapka. Počet fotografií není ohraničen, je však třeba mít na paměti, že nejde o obrazovou galerii.
  5. Soutěžní texty je třeba zaslat mezi 1. červencem a 30. zářím 2021 na adresu soutez@myaukrajina.cz.
  6. Hodnocení textů několikačlennou komisí se uskuteční hned poté. Výsledky soutěže budou následně ohlášeny na stránkách My a Ukrajina, na facebookových skupinách Cestujeme po Ukrajině a My a Ukrajina a na twitterovém účtu @myaukrajina.
  7. Vítězní autoři obdrží diplom a v rámci možností redakce také drobnou finanční odměnu.
  8. Nejlepší texty, jejichž počet nemusí nutně být omezen pouze na vítězné, otiskneme na stránkách My a Ukrajina.

Stanovená pravidla soutěže je třeba dodržet. Texty, které jim nebudou odpovídat, nemohou být hodnotící komisí přijaty. 

Věříme, že ani letos naše výzva nezapadne a vyvolá patřičný ohlas. Redakční komise je připravena s plnou zodpovědností a s nejvyšší možnou mírou zájmu všechny dodané reportáže přečíst a vyhodnotit. 

Rozhodně tedy neváhejte, nijak se neostýchejte a podělte se o své znalosti, zážitky i dojmy se všemi čtenáři našich stránek a samozřejmě také se členy hodnotící komise!

(boz/jer)

Plakát pdf | plakát jpg | leták pdf | leták jpg

Rubriky