Záznam z předávání cen vítězům soutěže "O nejhezčí reportáž z cest po Ukrajině"

Prožijte s námi opět slavnostní chvíle předávání cen vítězům 1. ročníku soutěže "O nejhezčí reportáž z cest po Ukrajině.

Předání se uskutečnilo 6. listopadu 2019 v reprezentativních prostorách Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. Připomeňme, že především šlo o vůbec první autorskou soutěž, kterou naše poměrně mladé médium vypsalo. Cílem bylo přiblížit Ukrajinu českým čtenářům očima jejich soukmenovců, nezaujatě, nebo možná i zaujatě, avšak co nejobjektivněji a nejzajímavěji. Zcela záměrně jsme proto zadání soutěže postavili velmi obecně a snažili se autory co nejméně omezovat jak v tématice, tak i v rozsahu. Dodané texty však popřely všechny naše předpoklady o tom, že podle marketingových pouček lidé nejenom neradi čtou, ale také neradi píší. Rozsah některých textů mnohokrát předčil všechna naše očekávání a někteří z autorů dokonce slibují, k naší velké radosti, že v psaní budou ještě pokračovat.

Při vyhlašování soutěže jsme zdůrazňovali, že nejde o soutěž literární a od autorů neočekáváme, že budou psát jako Čapek nebo Vančura. I tomto směru ale jsme museli všechny autory pochválit. Texty byly napsané velice dobře, jsou svižné, autentické, a především velmi čtivé. Koneckonců máte nyní možnost je posoudit sami, postupně je publikujeme na našich stránkách. Věříme, že druhého ročníku soutěže se zúčastní nejenom letošní "reportéři, ale zaujme i další naše čtenáře. Těšíme se na nové reportáže a postřehy. (Pro spuštění videa klikněte na znak "►" v levém dolním rohu obrázku.)

(jer)

Rubriky