Sevastopolský příběh z června roku 2024

Tak nám média bez větších komentářů nebo nedej Bože analýz sdělila, že Ukrajinci zaútočili pěti raketami dlouhého doletu ATACMS na pláž u hlavní ruské vojenské základny v Sevastopolu, zabili 4 lidi a 151 osob bylo zraněno.

Sevastopol pláž
Letní idyla na sevastopolské pláži

V Německu to s informováním o této události nebylo jiné. V každém případě obvinila ruská vláda z cílené "teroristické akce" nejen Ukrajinu, ale také USA s odůvodněním, že Ukrajinci by americké rakety nedovedli naprogramovat. Takže to vlastně udělali Amíci a navíc americkými raketami. Americká velvyslankyně v Moskvě byla povolána na kobereček k soudruh Lavrovovi...

Vybavuje se mi Jirotkův Saturnin, konkrétně ta část příběhu, kdy Saturnin s dědečkem založí agenturu na převod pitomých literárních příběhů do reality. Především média asi předpokládají, že Ukrajinci i s Amíky jsou stádo blbců, když nekonečně drahými, jen v omezeném počtu z USA dodanými raketami plýtvají na nějakou pláž... No a za druhé se jen málokdo namáhal čtenářům/posluchačům sdělit, že Ukrajinci už dlouho vedou na "ruskou nepotopitelnou letadlovou loď Krym", který Moskali obsadili a anektovali v r. 2014, soustavnou leteckou ofenzívu.

Neplýtvají ale raketami ani drony na pláže, nýbrž soustavně trefují letecké základny, budovu velitelství černomořské flotily v Sevastopolu, sklady střeliva a pohonných hmot, přístavní zařízení a vojenské lodi v přístavech kotvící. Jednak je to rozumná obrana, protože právě z Krymu je raketami i letecky napadána řada ukrajinských měst, za druhé je to perspektivní příprava na možné znovudobytí Krymu... Na co rakety mířily tentokrát, nedovedu říci, tato informace neprosákla. Jisté však je, že jeden ATACMS ruská protiraketová obrana trefila... právě nad tou nešťastnou pláží, takže jeho hořící trosky způsobily masakr mezi koupajícími se a pár požárů v okolí.

ruská karikatura rakety
Ruská propaganda pracuje...

K masakru by ovšem nedošlo, kdyby a) ruská protiletadlová obrana fungovala před Sevastopolem, a ne až v něm, b) kdyby se Rusko vůči svým občanům netvářilo, že se "tam na jihu" nic neděje, nerozprodávalo konfiskované krymské vily bohatým Moskvanům a nelákalo na krymské pláže na dovolenou masy blbců z vnitřního Ruska. Ti věří kremelské propagandě a netuší, že se jedou rekreovat do frontové oblasti. To se pak může stát mnohé.

Představte si znechucení rekreantů např z Braniborska nebo Bavor, kteří by se v úterý 6. června 1944 vydali koupat na Omaha Beach v Normandii. Taková dlouhá cesta, vydání za plavky, koupací pláště a plavací kola a najednou dělostřelecká spoušť a po ní vylodění masy Amíků v mokrých uniformách, kteří nepouštějí nikoho do vody, kamsi střílí a znečišťují pláž kovovým odpadem... Taky by nebylo divu, kdyby si ministr Ribbentrop povolal... Sakra, ale on si neměl koho povolat, nebyla to "speciální operace", byla to válka. Po jejím konci ho v Norimberku oběsili.

Konec srandiček. President Zelenskyj předevčírem uvedl ve svém pravidelném každodenním projevu k národu, že podle vojenských údajů vypustilo Rusko na ukrajinská města od počátku června, tedy za necelý měsíc, 2 400 klouzavých bomb, z toho 700 jen na Charkov. Část z této masy pětisetkilových či tunových, křídly vybavených bomb, vypouštěných v hloubce 50–70 km od fronty z ruských bombardérů, se podařilo sestřelit, většina však "někam" dopadla (navigovat se dají jen rámcově) a jak na frontě, tak a zejména ve městech ničila, zabíjela, zraňovala.

Zvláště častým cílem byla o minulém víkendu nákupní centra a jejich okolí... Silně to připomíná šílenou Hitlerovu ofenzívu létajícími bombami V-1 a zejména ohromnými balistickými raketami V-2, což byl Wernerem von Braun postavený předchůdce také jeho rakety Saturn, která roku 1969 vynesla k Měsíci mise Apollo. V roce 1944/1945 bylo 1 300 těchto V-2 odpáleno na Londýn a na Antverpy. Sestřelovat je tehdejším prostředky nešlo. RAF mohla jen bombardovat odpalovací rampy. Vzhledem k tomu, že V-2 taky nebylo možno přesněji zaměřovat, bylo na německé straně ničeno vše možné, ale hlavně byly zabity tisíce civilistů.... Na výsledek války tohle šílenství nemělo nejmenší vliv.

Tak prosím dejte pozor na to, kam se jedete koupat!

(jip)

Srov. např.: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-uderila-na-sevastopol-kreml-vini-usa-254462

Rubriky