Soutěž o nejhezčí reportáž z cest po Ukrajině!

Víme toho všichni o Ukrajině příliš málo a musíme se stále učit. Proto vznikly stránky My a Ukrajina a později i facebooková skupina Cestujeme po Ukrajině. Nejspíš nebude nikdy nadbytek materiálů, které by poskytly informace nebo umožnily porovnat zkušenosti Čechů, Slováků či Ukrajinců z cestování Ukrajinou.

Poprvé se samostatné téma cestování objevilo na stránkách My a Ukrajina vloni v květnu. Přitom už v létě roku 2017 jsme otiskli delší cyklus článků o Oděse a okolí. Od června 2018 nás se svými cestovními zkušenostmi Ukrajiny seznamoval Adam Čech. Zveřejnili jsme také hezkou reportáž o Ivano-Frankivsku a docela nedávno i zážitky mladého čtenáře z vysněné cesty do Prypjati. Ve výčtu by se dalo pokračovat. Stačí kliknout na rubriku Cestování na stránkách My a Ukrajina a můžete začít číst.
Nehledě na vše výše uvedené máme pocit, že to všechno je teprve skromný začátek. Chceme tudíž povzbudit všechny, kteří se chtějí o své zážitky z cest po Ukrajině podělit a zatím to ještě nezkusili. 

Pro všechny čtenáře stránek My a Ukrajina, členy facebookových skupin Cestujeme po Ukrajině a My a Ukrajina, ale i pro ty, kdo jimi zatím nejsou, vyhlašujeme autorskou Soutěž o nejhezčí reportáž z letošních cest po Ukrajině

kliknutím stáhnete plakát

Pravidla a podmínky pro přijetí textů do soutěže

  1. Texty musí být v češtině nebo ve slovenštině, ve výjimečných případech (výrazná kvalita textu) přijmeme i texty v ukrajinštině. 
  2. Volba obsahu je na autorech. Text by se však neměl omezovat na prostý popis jedné nebo většího počtu lokalit či regionu. Reportáž by měla být živá, obsahovat zajímavé informace a zjištění, seznámení s místními poměry a reáliemi, zkušenosti autora, veselé historky z cestování, ale i popisy případných obtíží či problémů a způsobů, jak se s nimi autoři vypořádali. Jedinou podmínkou je, že obsah musí být založen na skutečně reálných faktech a zážitcích.
  3. Tématem může být dovolenkové cestování, cesta v rámci studijního či jiného pobytu na území Ukrajiny, služební cesta, turistika, sportování apod. Zkrátka tematice se meze nekladou.
  4. Minimální délka textu je 5 000 znaků včetně mezer. Maximální hranice není stanovena, sami zvažte, jak dlouhý text chtějí čtenáři číst.
  5. Článek musejí doprovázet nejméně čtyři fotografie. Rovněž počet fotografií není ohraničen, je však třeba mít na paměti, že jde o reportáž, nikoliv o obrazovou galerii.
  6. Soutěžní texty je třeba zaslat mezi 21. červnem 2019 a 23. září 2019 na adresu soutez@myaukrajina.cz.
  7. Hodnocení textů se uskuteční ve dvou etapách. V první etapě vyhodnotí redakční komise texty doručené do konce července 2019, ve druhé texty, které dorazí do 23. září 2019.
  8. V každé etapě vybere redakční komise tři nejlepší reportáže. Z výsledných šesti reportáží po skončení soutěže vybere tři vítězné. Výsledky soutěže budou vyhlášeny do 30. září 2019 na stránkách My a Ukrajina, na facebookových skupinách Cestujeme po Ukrajině a My a Ukrajina a na twitterovém účtu @myaukrajina.
  9. Vítězní autoři obdrží diplom a v rámci možností redakce také drobné leč zajímavé ceny. 
  10. Nejlepší reportáže, jejichž počet nemusí nutně být omezen pouze na vítězné, otiskneme na stránkách My a Ukrajina.

Stanovená pravidla soutěže je třeba dodržet, texty, které jim nebudou odpovídat, nemohou být do soutěže přijaty. 

Věříme, že výzva nezapadne, ale naopak vyvolá velký ohlas, a redakční komise stihne jen s nejvyšším úsilím všechny reportáže přečíst. 

Nebojte se, nestyďte se a podělte se o svoje zážitky a dojmy s ostatními!

(boz/jer)

Stáhnout plakát v pdf Stáhnout plakát v jpg Stáhnout informační leták v pdf Stáhnout informační leták v jpg